Stomatologia AMED

Bezbolesna wizyta u dentysty

Pocisz się na myśl o wizycie u dentysty? Widząc szyld gabinetu stomatologicznego mocno zaciskasz zęby? Dzisiaj podpowiem Ci co zrobić, żeby było inaczej, a każde posiedzenie na fotelu lekarza było przyjemne i bezbolesne.

Przede wszystkim pamiętaj o profilaktyce! Regularnie – dwa razy do roku, odwiedzaj swojego stomatologa, który szybko zareaguje na wszelkie zmiany w Twoim uzębieniu, oraz podpowie Ci, w jaki sposób powinieneś dbać o swój uśmiech.

Każdego dnia odpowiednio szczotkuj swoje zęby, używając do tego odpowiednich produktów. Mycie zębów po każdym posiłku zminimalizuje szanse pojawienia się próchnicy, która jest najczęstszą chorobą uzębienia, a także przyczyną innych dolegliwości.

Poza tym często żuj gumę bez cukru, używaj nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust. Każdy z powyższych zabiegów pomoże Ci ustrzec się przed koniecznością bolesnej wizyty u lekarza.

Jeżeli zastosujesz się do wszystkich poleconych czynności, stomatolog zacznie Ci się kojarzyć z przyjemnymi odwiedzinami u doktora, oraz bezbolesnymi zabiegami, które pozwolą Ci długo cieszyć się zdrowymi zębami.