Stomatologia AMED

Implanty stomatologiczne

Utrata jednego lub kilku zębów kiedyś oznaczała albo pogodzenie się z tym faktem i unikanie prezentowania swojego uśmiechu lub noszenie niezbyt dobrze wyglądających i wymagających uciążliwej pielęgnacji protez.

Na szczęście dzięki rozwojowi medycyny i jej współpracy z naukowcami zajmującymi się między innymi metalami oraz tworzywami sztucznymi, większość osób nie musi zamartwiać się stratą swoich zębów.

Implanty zębów są tulejami wykonanymi z tytanu, który jest materiałem dobrze przyswajalnym przez ludzki organizm. Po zainstalowaniu takiej tulei osadza się na niej koronę protetyczną (wykonaną z metalu, akrylu lub ceramiki), która to jest widoczną częścią zęba.

Wiele osób, zwłaszcza tych, które widujemy na ekranach naszych telewizorów, zrezygnowała ze swoich naturalnych zębów na rzecz implantów. To one są tajemnicą perłowo-białych uśmiechów gwiazd. Jednak implanty najczęściej są wykonywane dopiero w momencie utraty zęba w wyniku chorób.

Niestety wykonanie i wstawienie implantów ciągle nie jest tanim zabiegiem, dlatego większość osób decyduje się na noszenie protez. Pozostaje mieć nadzieję, że z dalszym rozwojem medycyny i techniki, implanty stanieją i każdy będzie mógł sobie na nie pozwolić.