Stomatologia AMED

Pasty wybielające

Każdy marzy o pięknym śnieżnobiałym uśmiechu, który najczęściej można zobaczyć u gwiazd ekranu i estrady. Wiele osób w tym celu stosuje pasty wybielające, które prezentowane są w reklamach. Czy jednak są one skuteczne, tak jak podają media?

Przede wszystkim kolor zębów zależy od właściwości kości. Nie każdy ma naturalną biel zębów i wtedy na pewno nie pomoże mu żadna pasta, jedynie profesjonalne wybielanie stomatologiczne. Dlatego jeżeli twoje uzębienie nie jest od urodzenia śnieżnobiałe, zapewne nigdy takie nie będzie.

Podobnie jest w przypadku wieloletnich palaczy i osób pijących duże ilości kawy oraz herbaty. Kilkukrotne zastosowanie przez taką osobę cudownej pasty, która pomogła pani w reklamie osiągnąć biel zębów, nic nie da.

Pasty wybielające są skuteczne, jednak tylko w przypadku niewielkich odbarwień, które nie zdążyły przeniknąć w głąb zęba. Działają one na powierzchni szkliwa nie ingerując przy tym w strukturę zęba. Dlatego stosowanie takich past jest dobrą rzeczą, jednak nie można liczyć na cud i drastyczną zmianę koloru uzębienia, kiedy odbarwienia są wynikiem wieloletnich zaniedbań.