Stomatologia AMED

Stomatologia dziecięca

Poszukujesz odpowiedniego stomatologa dla swoich dzieci? Skorzystaj z naszych usług! Zadbamy by Twoje dziecko czuło się bezpiecznie. Dzięki specjalnym metodom i odpowiedniemu znieczuleniu nie będzie czuło strachu i bólu. Przyjdź na wizytę adaptacyjną!

Uśmiechnięta dziewczynkaPierwsza wizyta u stomatologa jest dla każdego malucha wielkim przeżyciem. Niejeden dorosły na brzmienie słowa „dentysta” ma ciarki na plecach. Dziecko, które ma usiąść na fotelu dentystycznym może być wystraszone, skrępowane, czasem nawet agresywne – w przypadkach silnego stresu. Aby zapobiec takim emocjom, dobry stomatolog powinien wiedzieć, jak ma reagować i w jaki sposób postępować z małym pacjentem. Wizyta wcale nie musi być nieprzyjemnym doświadczeniem. Wręcz przeciwnie – może dostarczyć dziecku pozytywnych wrażeń, zaciekawić i pozytywnie usposobić na przyszłe spotkania ze stomatologiem.

Higienizacja, lakowanie i lakierowanie zębów – to typowe zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej. Z pewnością nie ominą one Twojego dziecka. Niewykluczone też, że zajdzie potrzeba leczenia próchnicy.
Przed pierwszą wizytą u dentysty, jako rodzic musisz przygotować swoją pociechę na to, co ją czeka. Opowiedz dziecku o zabiegu, który zostanie wykonany, jednak postaraj się go opisać „bezboleśnie” i w jasnych barwach. Nie używaj takich określeń, jak: borowanie, strzykawka, zastrzyk, wyrwanie zęba, wiercenie, itp. Skup się raczej na tym, by zaprezentować działania podejmowane przez stomatologa, jako te, które uśmierzą ból, pozwolą uzyskać piękny uśmiech i zdrowe zęby. Przedstaw dziecku wizytę u dentysty, jako ciekawą przygodę, której nie każdy ma szansę doświadczyć.

Przed zabiegiem mały pacjent będzie mógł porozmawiać ze stomatologiem – dzięki temu, zapozna się z nim i będzie mógł mu zaufać. Sympatyczny uśmiech lekarza, słowa wsparcia i serdeczne podejście, z pewnością ulżą stresowi i pomogą się dziecku odprężyć. Metoda bezbolesnej aplikacji znieczulenia sprawi, że pacjent nie będzie musiał obawiać się strzykawki i cierpienia spowodowanego ukłuciem. Podczas całego zabiegu lekarz będzie stale motywował dziecko do tego, by było dzielne i pozytywnie nastawione do sytuacji, z jaką przyszło mu się zmierzyć. Na koniec, maluch otrzyma nagrodę za odwagę – zapewni to dobre wspomnienia z wizyty i przyjemne skojarzenia związane z osobą dentysty. Kolejne spotkanie z doktorem nie będzie już niczym strasznym, a dziecko przyjdzie na nie bez żadnych obaw i uprzedzeń.